Sol Ok
Lamba Kapalı
Yayın Tarihi: 15/06/2011

Mahmut Özgener, 29 Haziran’da yapılacak TFF Olağan Genel Kurulu ve Seçim Genel Kurulu öncesi Mövenpick Otel’de düzenlediği basın toplantısında, ’’Futbol Federasyonu Başkanı olarak 3.5 yıldır sürdürdüğüm bu onurlu görevi sonlandırmaya karar vermiş bulunuyorum’’ dedi.

’’TFF Başkanlığını bırakmamın 2 nedeni var’’ diyen başkan Özgener, ’’Bunlardan biri, yaşadığım yer ile görev makamım arasındaki zorunlu uzaklık ve bunun aile yaşantıma yapmış olduğu olumsuz etkilerdir. Diğeri ise; geçen süre zarfında yaşadıklarımla tespit ettiğim, sistemin içerisine yerleşmiş, kişisel hırs ve egoları ile Türk futbolunu perde arkasından yönetme hevesine sahip, hegemonya kurma hayali taşıyan zaaf sahibi kişiliklerdir’’ şeklinde konuştu.

’’FUTBOL AİLESİNİN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNÜN BİZİ TAKİP VE TAKDİR ETTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM’

Özgener, yaşanan sıkıntılara dikkati çekerek, ’’Medyada da tarafsız kalmaya çalışan insanlar bundan etkileniyor. Futbol atmosferi, insanların birbirini karşı tarafta olmakla suçladığı karanlık bir ortama dönüşüyor’’ derken, ’’Federasyonumuz, 3,5 yıldır (tarafsız yönetim) kurallarını uygulamak için var olan tüm gücünü kullandı. Kaos ortamlarında elimizden gelenin en iyisini yapmak için çok büyük bir çaba sarf ettik’’ dedi.

’’FUTBOL AİLESİNİN BİZİ TAKDİR ETTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM’’

’’Futbol ailesinin büyük bir bölümünün bizi takip ve takdir ettiğini düşünüyorum’’ ifadesini kullanan Mahmut Özgener, doğru yönetim modellerini uygulayan kulüplerin arttığını, başarının istikrar ve sistemli çalışmadan geçtiğini anlayan kişi ile kurumların çoğaldığını gördüklerini belirtti.