Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /var/www/televidy/public_html/class/Db_.class.php on line 18
Somos Lo Que Hay - Kan Kokusu (2010) / Film Fragmanları : Televidyon.com
Sol Ok
Lamba Kapalı
Türkiye Gösterim Tarihi: 25.03.2011
ABD Gösterim Tarihi: 18.02.2011

6.3
Bu incelikli olduğu kadar dehşet verici yamyam filmi orta yaşlı bir adamın sokakta acı içinde kıvranarak ölmesiyle başlıyor. Geride üç çocuk ve dul bir anne bırakan bu adamın otopside midesinden bir insan parmağı çıkar. Zaten bu aralar şehirde beden parçaları eksik bir sürü ceset bulunmaktadır. Polis bu tuhaf olayın üstüne eğilmeye başlar ancak aile için ortada daha önemli bir sorun vardır: Kanlı ayinler düzenleyerek insan etiyle beslenen ve bugüne kadar yemeği hep babaları tarafından önlerine konan aile nasıl yemek bulacaktır, kim avlanacaktır? Görev, en büyük oğul Alfredo’ya düşer, ama o hiç de bu göreve hazırmış gibi görünmemektedir. Anne ise panik içinde; nitekim gerçekleşmesi gereken ‘ayin’ yaklaşmaktadır.

2010 Cannes Film Festivali’nin en çok konuşulan filmlerinden biri olan Kan Kokusu, türünün kabul görmüş kurallarını yenilemeye çalışan ve yetenekli bir yönetmenin doğuşunu müjdeleyen bir korku-dram filmi. Yoksulluk, yolsuzluk ve korku dolu şehrin ıssız karanlıklarında usul usul ilerleyen bu şok edici, kanlı ve gözüpek film, keskin bir toplumsal gerçekçi bakış açısına sahip. Jorge Michel Grau’nun yönettiği Kan Kokusu güçlü ve kendinden muazzam derecede emin bir ‘ilk film’ ve de Empire’ın dediği gibi “vahşi bir tuhaflığa ve fena halde etkileyiciliğe sahip”.