Sol Ok
Lamba Kapalı
Yayın Tarihi: 15/09/2010

PC, PlayStation 3 ve Xbox 360 platformları için geliştirilen F1 2010, 22 Eylül'de piyasaya sürülecek ve özellikle PC sahiplerinin özlemini sona erdirecek.

That Video Game Blog sitesine konuşan Codemasters basın sorumlusu Andy Gray, oyunun şu andaki genel durumunu şu sözlerle değerlendirdi:

"F1 2010'daki "dinamik hava durumu sistemi" bugüne kadar bir oyunda gördüklerimiz arasında en gelişmişi. Bu sistem yalnızca muhteşem görünmekle kalmıyor, aynı zamanda aracımızın yola tutunuşuyla beraber yapay zekanın ve tabi ki sizin yarış stratejisini de önemli ölçüde etkiliyor.

Bu hava durumu sistemi, Active Track isimli teknolojimizden beslenecek. Bu, sistemin her 30 cm karedeki yol tutuş oranını hesapladığı anlamına geliyor.

Bu aynı zamanda pistteki su miktarını da kapsıyor. Yağış durduğu zaman göreceksiniz ki; pistteki su, araçlar geçtikçe yer değiştirecek ve pistte, araçların hareketlerine göre kuru alanlar oluşmaya başlayacak.

Bundan sonra kurumuş pistte yağmur lastikleriyle kaldığınız sürece lastiklerinizi aşındırmaya başlayacaksınız. Yani bir karar vermeniz gerekecek: Pit stop mu yapacaksınız; yoksa pistte kalmış su birikintilerini kullanarak lastiklerinizi serin tutmaya mı çalışacaksınız."