Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /var/www/televidy/public_html/class/Db_.class.php on line 18
Detour - Vahşet Sapağı (2009) / Film Fragmanları : Televidyon.com
Sol Ok
Lamba Kapalı
Türkiye Gösterim Tarihi: 06.08.2010

5.2
Tür : Gerilim / Korku
Yönetmen : Severin Eskeland
Senaryo : Severin Eskeland
Görüntü Yönetmeni : Bjørn Eivind Aarskog
Müzik : Stein Berge Svendsen
Yapım : 2009, Norveç , 77 dk.
Dil : Norveç dili
Oyuncular : Marte Cristensen (Lina) , Sondre Krogtoft Larsen (Martin) , Jens Hultén (Gunnar) , Johan Hedenberg (Bosse) , Malin King (Lotta) , Inga Didong Harrie (Ellinor)

Tüyler ürpertici gerçek olaylardan yola çıkan film, daha önce kısa korku filmlerine imza atmış Norveçli yönetmen Severin Eskeland’ın ilk uzun metraj filmi. Aynı zamanda oyunculuk, senaristlik ve kurgu da yapan yönetmen, 2006 yılında Los Angeles Screamfest’te izleyici ödülü alan son kısa filmi “The Chamber” ile tanınmaktadır. Yönetmen "Detour - Vahşet Sapağı" ile seyirciyi en derin korkularına yönlendiriyor.

Norveç’e geri dönen Lina ve Martin’in arabayla seyahat ettiği yolun önü kesilmiştir. Polis, onlara İsveç ormanındaki kestirme bir yola sapmalarını söyler. Ancak peşi sıra yaşadıkları olaylar onları karanlık koruluklarda çaresiz bırakır, üstelik olanların hiçbiri tesadüfî gözükmemektedir. Lina ve Martin, kesintisiz bir şekilde gizli kamerayla görüntülendiklerinin ve internette canlı yayınlanan bir snuff filmde başrolü oynadıklarının farkında değildir.