Lamba Kapalı
Yayın Tarihi: 28/04/2010

SAMSUNG 3D TELEVİZYONLAR TÜRKİYE’DE...

DÜNYANIN İLK 3D TELEVİZYONU SAMSUNG İLE 3 BOYUT KEYFİ EVİNİZDE!

Tüketici elektroniğinin öncü markası Samsung Electronics, Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip 3D LED TV televizyonunu satışa sundu. Dünyanın en gerçekçi 3 boyutlu seyir deneyimini sunan Samsung 3D LED TV setleri, eğlence dünyasından en üst düzeyde keyif almanızı sağlamak üzere tasarlandı.

Televizyonların yanı sıra Samsung, 3D ürün ailesini Blu-ray oynatıcılar, ev sinema sistemleri ve 3D gözlükler ile tamamlıyor. Bugüne kadar görülmemiş etkinlikteki gerçek ve kaliteli 3D görüntülerle yepyeni bir 3 boyutlu ev eğlencesi anlayışı sunan Samsung, 3D televizyon deneyiminde açtığı bu yeni kategori ile pazara iddialı bir giriş yapıyor.

Samsung Electronics Türkiye Genel Müdürü C.S. Lee, Samsung 3D televizyonlarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Samsung’un kendi geliştirdiği teknoloji ile üretilen dünyanın ilk 3D televizyonunu Türk tüketicileri ile de buluşturmaktan dolayı gururluyuz. 3D televizyonların, sundukları eğlence imkanları ile vazgeçilmez olacağından hiç şüphemiz yok. Samsung olarak amacımız, her evde 3 boyutlu seyir deneyiminin yaşanmasına katkıda bulunmak ve ürünlerimiz ile bu deneyimi en kaliteli şekilde sunmak olacak”.

Aynı toplantıda söz alan Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Lemi Paksoy yeni ürün kategorisi ile ilgili olarak, “Samsung, geçtiğimiz yıl LED TV’ler ile ev eğlencesinde yeni bir kategori açtı. Şimdi de 3D LED TV’ler ile bu kategoriye yeni bir boyut ekliyoruz. 3D, çığır açan bir teknolojiden çok daha fazlası. 3D, televizyonun geleceği ve tüketicilerimize en iyi 3D içeriği ile bu deneyimi yaşatmak için Samsung olarak ürünlerimizle bugün itibariyle raflarda yerimizi alıyoruz.” dedi. 2010 yılında tüm dünyada 2 milyondan fazla 3D televizyon satışı yapmayı planladıklarını belirten Paksoy, 3D televizyon pazarının da 4 milyona ulaşacağına inandıklarını ifade etti. Samsung, LED TV’lerin inanılmaz derinlikteki ve mükemmel berraklıktaki 3D kalitesini anlatmak için dünyanın en ünlü eğlence markalarıyla ortak çalışmalara da imza atıyor. DreamWorks Animation SKG, Inc. (Nasdaq: DWA) ile bir anlaşma imzalayan Samsung, 3D Blu-ray oynatıcı veya Ev Sinema Sistemi alanlara 3D gözlük ve DreamWorks Animation’ın Monsters vs. Aliens filmini 3D Blu-ray özel bir pakette sunuyor. Aynı zamanda 2010 yılının ikinci yarısında DreamWorks Animation’ın Shrek filmi serisi de Samsung kullanıcılarına 3D Blu-ray olarak sunulacak.

En üst düzeyde gerçeklik ve hayal gücünüzün sınırlarını aşan bir eğlence dünyası...

Samsung’un kendi geliştirdiği teknoloji, 3D ürün deneyiminde bugüne kadar sunulan en yüksek kaliteli görüntüyü mümkün kılıyor. İzleyicilere tamamen sarmal bir gerçeklik hissi vererek içerikleri özgürleştiren Samsung 3D TV’ler, çok daha derin ve gerçekçi bir 3D deneyimi yaratmak için otomatik 3D dönüştürme sistemini kullanıyor. Dünyada ilk kez Samsung tarafından sunulan, 2D içeriklerinden 3D’ye geçişi tek bir tuşla mümkün kılan teknoloji, 3D özellikli bir Blu-ray oynatıcı ile 3 boyutlu bir program ya da film esnasında, 3D giriş sinyallerini tam ve kesin olarak saptayarak yeni bir eğlence ortamını deneyiminize sunacak üst düzey stereoskopik görüntüler oluşturuyor. Göze olabildiğince doğal görünen bu stereoskopik görüntüler ile gerçek bir derinlik algısı oluşuyor ve standart 2D program ve filmleri nefes kesen bir netlikte 3D görüntülere dönüştürüyor. Bu teknoloji, önceki teknolojiler ile karşılaştırıldığında ise çok daha canlı ve doğal 3D efektleri sunuyor. Samsung’un 3D teknolojisi aynı zamanda tüm formatlarıda destekliyor.

Daha az katmanlı görüntü ve titreşim...

Pürüzsüz ve net 3D görüntülerin oluşturulmasında anahtar görevi TV panelleri üstleniyor. Samsung TV panellerinde yerleşik durumda bulunan Cross-talk teknolojisi, panel üzerinde sol ve sağ göz için ayrı olarak oluşturulan 3D görüntüler arasındaki tepki süresini kısaltıyor. Bu da her zaman daha az katmanlı ve inanılmaz netlikte bir görüntü kalitesi anlamına geliyor.

Gelişmiş bir titreşim-azaltıcı algoritma kullanan Samsung televizyonlar, 3D Blu-ray oynatıcı ile seyredilen filmlerde ya da düşük yenileme oranına sahip diğer görüntülerde oluşan titreşimi de düşürüyor.

Çok daha net ve pürüzsüz 3D görüntüler oluşturmak için tasarlanan Samsung’un Motion Judder Cancelling teknolojisi, spor müsabakaları ya da aksiyon filmleri gibi programlardaki hızlı sahnelerin neden olabildiği görüntü bulanıklığını mümkün olduğunca düşürmek amacıyla bu hızlı karelerin içine ilave kareler ekliyor. Böylelikle ekranınızdaki görüntüler ne kadar hızlı akarsa aksın en üst düzeyde görüntü kalitesine sahip oluyorsunuz.

Samsung 3D LED 7000 serisi...

Son 4 yıldır global televizyon pazarının lideri Samsung, 3D deneyimini de evlerde yaşatan ilk marka oluyor. Orta Doğu pazarına sunulan ilk 3D LED TV olan Samsung 3D LED 7000 televizyon serisi, aynı zamanda Samsung’un en çevreci ürünü. Samsung 3D LED televizyonlar, Samsung’un bugüne kadar sunduğu en yüksek performanslı ve çevreye duyarlı ürün olma özelliğine de sahip. Televizyonda bulunan etkili enerji tasarrufu modu ile benzerlerine oranla yüzde 40 enerji tasarrufu sağlanıyor.

3D için nelere ihtiyaç var?

* 3D destekli TV
* 3D aktif gözlük
* 3D destekli Blu-ray oynatıcı