Sol Ok
Lamba Kapalı
Yayın Tarihi: 04/03/2010

20 ülkede* ve 100’ü aşkın şehirde yüz milyonlara ulaşmayı hedefleyen “Art By Chance” için katılımlar 26 Mart'ta sona eriyor. Dünyanın birçok ülkesinden sanatçıların ürettiği filmlerden yapılacak seçkiler, mayıs ayı boyunca halka açık alanlarda bulunan yaklaşık 10.000 adet dijital ekranda gösterime girecek.

ART BY CHANCE 2010'un teması ‘ZAMAN’. Kurmaca, belgesel, animasyon ve video art‘ın her örneğine açık olan festivalde katılımcılardan zaman kavramını 30 sn’de işlemeleri bekleniyor.

ART BY CHANCE, outdoor reklam mecrasının son yıllarda artan bir trend olan digital signage formatına geçmesinin bir ürünü. Geçtiğimiz sene 13 ülke, 70 şehirde yaklaşık 8.000 dijital ekranda yayınlanan ve büyük ilgi gören festival, digital signage teknolojisini kullanarak halkı sanatla buluşturmak adına tüm dünyada bir ilke imza attı. Filmler tüm dünyada metro, AVM, havalimanları, spor merkezleri, üniversiteler, plaza asansörleri gibi yerlerden gösterilecek.

* Türkiye, Belçika, Fransa, Kanada, Almanya, Yunanistan, Hindistan, Endonezya, Portekiz, Katar, İngiltere, ABD, Kolombiya, Panama...
Etiketler: