Hakkımızda

Televidyon'u neden yaptık?

İnternet, zamanın ruhuna aykırı bu mecradan kafasını kaldıranların ilk seçeneği. Aynı dertten çok çekmiş olan biz ise onlara derman olmak için buradayız.

Yıllardır gözümüze bulaşmış sıkıcı programları, kalıp cümleleri, süreleri, biçimleri bir kenara bırakıp bizim yapmaktan, ekran başındakilerin izlemekten, reklam veren ve sponsorlarınsa içinde yer almaktan keyif ve fayda aldığı yapımlar üretiyoruz.

Markaların doğrudan yer alabileceği yapımlar üretiyoruz. Bazen sadece eğlenmek için, bazen bir şeyler öğretmek için ekran karşısına geçiyoruz. İzleyicilerimizi dinliyoruz, onların katkılarıyla evrimler geçiriyoruz. Markaların, hedeflediği tüketicilerle doğrudan ve daha samimi bir mecrada kaynaşabilmesini sağlıyoruz.

Yayın saati, program süresi gibi dertlerimiz yok. Bizi o an da izleyebilirsiniz, yıllar sonra da. Telefonunuz çalarsa yayını durdurabilirsiniz. Bilgisayarınız yanınızda yoksa cep telefonunuzdan izleyebilirsiniz. Yüzlerce programı içeren arşivimiz her zaman, herkese açık. İçeriğimizin tamamı ise ücretsiz.

Televidyon, internette yaşayanların ifadesi olmak için başlatılmış bir girişimdir. İnteraktif yapısı ve kullanıcı ile web üzerinden kurduğu ilişki ile, izleyicileri tanıma ve yönelim analizleri yapabilme yeteneğine de sahiptir. Bu yönelim analizleri sayesinde, prodüksiyonlarını daha izlenebilir kılan ve asla televizyonda görme imkanına sahip olamayacağınız prodüksiyonlarla karşınıza çıkmayı başaran Televidyon; sokaktadır, bakkal amcayla muhabbettedir ya da alt komşunuzun hayatını konu almıştır.

Televidyon, televizyonun ölüm fermanıdır!

Televidyon'la ne yapıyoruz?

Televidyon ile interaktif medya yayıncılığı yapıyoruz. Yayınladığımız programların içerik üretiminden yayınına kadar her türlü süreci bizzat kendimiz takip ediyoruz.

Yayına hazırlamaya karar verdiğimiz bir projenin öncelikli olarak içeriği ve kurumsal kimlik çalışmalarını yapıyoruz. Bu kurumsal kimliği jenerik, logo, müzik, KJ bantları, roll-caption olarak detaylandırıyoruz. Programın çekimi için ofis içerisindeki teknik altyapımızı ve stüdyomuzu kullanıyoruz, gerekirse dış çekimler için ekibi toplayıp yola koyuluyoruz. Çekim sonrasında elimizdeki materyalleri kurgulanmak üzere yoğun bir çalışma temposuna maruz bırakıyoruz. Programın yapım aşamasını tamamladıktan sonra, internet için uygun video dönüşümleri yaparak televidyon.com platformunda sunulmak üzere yayına veriyoruz.

Düzenli bir yayın akışına sahip programların tüm bu aşamalarını kendi ekibimizle her hafta uyguluyoruz. Teknik altyapı, mobil cihaz desteği ve uzun dönem arşivleme hizmetiyle televidyon.com olmayı başarıyoruz.

Değişen dünyaya ayak uydurmakta ve yeni medyanın tüm olanaklarını kullanmakta üstümüze yoktur. İster RSS'le takip edin, ister izlediklerinizi başka platformlarda paylaşın, isterseniz anında yorumlarınızla evrimimize ön ayak olun. Bizler, internetin gelecek günlerde getirmeyi umduğumuz her türlü teknolojisini kullanmaya bayılıyoruz ve içeriğimizdeki özgünlüğümüzü korumak, mizahi yaklaşımımızdan ödün vermemek için 'yeni medya'nın yeni silahşörleri olmayı sürdüreceğiz.