Lamba Kapalı
Yayın Tarihi: 07/10/2011

Giochi Preziosi’nin dünyaca ünlü çizgi karakteri Gormiti, Milano’da yerleşik ünlü Teatro Delle Erbe’nin muhteşem koreografi, ışık ve kostüm tasarımlarıyla çocuklar kadar büyüklerin de keyifle izlediği bir show.

Milano’da ünlü Scala Tiyatrosu'nun yanında yerleşik ağırlıklı Cirque du Soleil’in akrobatları ve artistlerinin olduğu 75 kişilik kadrosu ile Teatro Delle Erbe kadrosundaki genç yeteneklerle klasiklerden müzikallere muhteşem gösteriler sunuyor.

Çocukların çizgi kahramanlarına canlı perormans ile shovlarında hayat veren Teatro Delle Erbe, Milano’daki tiyatrosunda ve Avrupa turnesinde bu yıl Gormiti Live Show ile sahne alıyor. 2011 Mayıs ayında yapılan İspanya Turnesinde büyük başarı sağyan Gormiti Live Show’u 45.000 kişi izledi. Turne kapsamında ikinci büyük gösterilerini İstanbul’da, 1-2 Ekim 2011 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonunda yaptı.

“GORMİTİ”NİN HİKAYESİ

Gorm adası Doğa Ana tarafından iyi değerlerle beslenen Volkan Lordu Magor tarafından yerle bir edilmişti. Adaya tekrar hayat getirebilmek, hayatta kalan bilgin ihtiyarın sihirli güçleri sayesinde mümkün olacaktı....
Doğa Ana’nın göz yaşlarının acısı dört yeni kabile meydana getirir.
Her kabile doğadaki elementlerden birinin kuvvetini alır.
Gormiti, Paladins Doğa Ana’nın koruyucuları.....
Orman, Su, Toprak, Hava ....
Magor, Gorm’da yeniden hayat belirtileri fark eder. Canavarlar ve ateşi yaratır. Lavion Magmion liderliğinde yeni bir canavar ordusu kurarlar ve tahribat için hazırlıklar başlar.

Kahramanlarımıza ise periler ve elementler ve tabii ki doğanın ruhu ağaçlar, rüzgar ve yağmur yol gösterecekti. Zincirleme olaylar muhteşem epik bir finalle son buluyor.

Ama bu sadece bir başlangıç ....